Α.Σ Μετέωρα – Έριξαν 4αρα στο Βαλτινό

Με το δεξί ξεκίνησε τη χρονιά η ομάδα των Μετεώρων για το 2009. Οι Καλαμπακιώτες πέρασαν και από την δυνατή έδρα του Βαλτινού κερδίζοντας με 4-0  την τοπική ομώνυμη ομάδα, η οποία άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Τα Μετέωρα, έδειξαν το καλό τους πρόσωπο και έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, παρά τις δυσκολίες που είχε ο αγωνιστικό χώρος.

0 323

Με το δεξί ξεκίνησε τη χρονιά η ομάδα των Μετεώρων για το 2009. Οι Καλαμπακιώτες πέρασαν και από την δυνατή έδρα του Βαλτινού κερδίζοντας με 4-0  την τοπική ομώνυμη ομάδα, η οποία άντεξε μόνο στο πρώτο ημίχρονο.

Τα Μετέωρα, έδειξαν το καλό τους πρόσωπο και έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, παρά τις δυσκολίες που είχε ο αγωνιστικό χώρος.

Το πρώτο ημίχρονο είχαν την κατοχή αλλά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Βασίλη Γκούμπλια ήταν και πάλι καταιγιστική. meteora_2.jpgΣτο 52΄ ο Φασούλας με πλασέ έκανε το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Καραϊσκος με φάουλ έκανε το 0-2.

Το 0-3 έγινε στο 64ο λεπτό όταν ο Κεραμάς πήρε το ριμπάουντ από σουτ του Μάτου και με κοντινό πλασέ σκόραρε ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Γκόβαρης στο 80′ με ατομική προσπάθεια.

Βαλτινό: Ευθυμίου, Ντακούλας, Κατσαμπέας, Ρούκας Κ. (75΄Ψύχος), Ρούκας Β., Σταμούλης, Σκαπέτης, Κυργίακος,  Μούσα, Σκολής (60΄Ψαρράς), Σκράπαρης ( 46΄ Μπαταγιαννής).

Μετέωρα: Αναστασόπουλος, Πράπας, Σίμος, Μητσιάδης, Γκαρνάρας (58΄Μάτος), Καραϊσκος, Κεραμάς, Χαϊταλής, Φασούλας (71΄Αυγέρος), Γραβάνης (63΄Γκόβαρης), Μανώλης.