Α.Ο Δόξα Διάβας – Πανχασιακός 4 – 2

Σε ένα ακόμη ματς με πολλά γκολ και σασπένς η Δόξα Διάβας βγήκε νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με τον Πανχασιακό. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0. Έφτανε όμως μία μόνο στιγμή αδράνειας των γηπεδούχων και ο Πανχασιακός μείωσε σε 2-1 .

0 439

Σε ένα ακόμη ματς με πολλά γκολ και σασπένς η Δόξα Διάβας βγήκε νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι με τον Πανχασιακό .
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 . Έφτανε όμως μία μόνο στιγμή αδράνειας των γηπεδούχων και ο Πανχασιακός μείωσε σε 2-1 . Το ημίχρονο έκλεισε με γκολ για τη Δόξα που πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά 2 τερμάτων . Το 2ο μισό της αναμέτρησης επιφύλασσε την εκ νέου μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους , με την αγωνία να κρατά μέχρι τις καθυστερήσεις , όπου ο πρώτος σκόρερ της Δόξας Νίκος Στεφόπουλος (13 γκολ) κλείδωσε το ματς με έξυπνη ενέργεια .

Tα γκολ.

14΄ 1-0 : Από ασίστ του Στεφόπουλου ο Τάμπας ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ .

28΄ 2-0 : Καταπληκτική βολίδα του Αναστογιάννη που αφήνει άναυδο τον Τρίμμη .

33΄ 2-1 : Σουτ του Νεκτάριου Ζησόπουλου που μειώνει το σκορ .

44΄ 3-1 : Ο Φορτούνης σημειώνει το γκολ του αγώνα με σουτ στην κίνηση από 35 μέτρα στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Πανχασιακού .

68΄ 3-2 : Μετά από κόρνερ του Ζησόπουλου , ο Παππάς με κεφαλιά βάζει ξανά τον Πανχασιακό στο παιχνίδι .

92 – Ο Νίκος Στεφόπουλος κλέβει τη μπάλα από την άμυνα των φιλοξενούμενων και γράφει το τελικό 4-2 .