Αγιοφυλλικός – Θεόπετρα 4 – 2

Η Θεόπετρα μπήκε δυνατά στο ματς αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους με μία ευκαιρία που έκαναν  στο 6΄λεπτό, άνοιξαν το σκορ  αλλά από εκεί και πέρα ο Αγιοφυλλικός  πήρε τα ηνία. Η ομάδα του Γιάννη Κέφου  κατάφερε όμως να ισοφαρίσει το ματς στο αμέσως επόμενο λεπτό με ωραίο δυνατό σουτ  έξω από την περιοχή του Παναγιώτη Κέφου.

0 282

Η Θεόπετρα μπήκε δυνατά στο ματς αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους με μία ευκαιρία που έκαναν  στο 6΄λεπτό, άνοιξαν το σκορ  αλλά από εκεί και πέρα ο Αγιοφυλλικός  πήρε τα ηνία.

ag5.jpg Η ομάδα του Γιάννη Κέφου  κατάφερε όμως να ισοφαρίσει το ματς στο αμέσως επόμενο λεπτό με ωραίο δυνατό σουτ  έξω από την περιοχή του Παναγιώτη Κέφου.  Από κει και πέρα ο Αγιοφυλλικός ήταν «καταιγιστικός» στο πρώτο εικοσάλεπτο δημιουργώντας τέσσερις πολύ καλές ευκαιρίες για να προηγήθη  στο  σκορ αλλά έβρισκε μπροστά του τον τερματοφύλακα ή τα σουτ των Παπαδόπουλο και Γουγουλάκη  περνούσαν άουτ.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν το γκολ και το εδικαιούτο αλλά η τύχη δεν ήταν με το μέρος τους. Στο 28’ ο Τρέλλης δοκίμασε ένα σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα πήγε  στον Παπαδόπουλο και με ωραίο πλασέ  έκανε το 2-1

Μετά το γκολ, συνέχισε να έχει την υπεροχή και να ψάχνει ένα3 γκολ που θα τέλειωνε το παιχνίδι. Η Θεόπετρα όμως είχε άλλη άποψη και σε μια από τις καλές επιθέσεις της κατάφερε να σκοράρει και να ξαναμπεί για τα καλά στο παιχνίδι.
Στο δεύτερο μέρος, ως αναμενόταν, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να  προηγηθούν ξανά με σκόρερ τον Γουγουλάκη Χ. στο 54’.
Στο 73’ο Παπαδόπουλος με δυνατό σουτ έκανε το 4-2.

Ο Αγιοφυλλικός συνέχισε να έχει την υπεροχή και τις φάσεις αλλά δεν κατάφερε να πετύχει άλλο ένα γκολ.

Οι παίκτες του «Αγιοφυλλικού» επηρεαζόμενη από την υψηλή για την εποχή θερμοκρασία  δεν έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και δυσαρέστησαν τους φιλάθλους τους .

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Θεόπετρα  αγωνιζόταν με 10 παίχτες σε ολόκληρη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

"Πετύχαμε μια ακόμη νίκη, Είμαι ικανοποιημένος  που συνεργάζομαι  μ αυτούς τους παίχτες Κερδίσαμε έναν ακόμα αγώνα δημιουργώντας πάλι αρκετές κλασικές ευκαιρίες καθ’ όλη τη διάρκεια το παιχνιδιού . Είχαμε πολύ καλή λειτουργία σε άμυνα και επίθεση και δεν επιτρέψαμε στον αντίπαλο να κάνει πολλά πράγματα. Είχα την ευκαιρία να χρησιμοποιήσω αρκετά νέα παιδιά, όπου έμεινα ευχαριστημένος"

Έπαιξαν    ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡ. ΠΟΡΤΙΚΑΣ Κ. (32’ΚΕΦΟΣ Π..) ΜΑΝΩΛΗΣ Δ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΠ. ΚΕΦΟΣ Π. ΤΡΕΛΛΗΣ ΕΥ. ΜΕΜΤΣΑΣ ΣΠ.(55’ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Β.) ΜΗΣΙΑΡΗΣ Ν. ΣΚΟΝΔΡΙΑΝΝΗΣ Γ.(47’ ΘΕΟΧΑΡΗΣ Π.) ΓΟΥΓΟΥΛΑΚΗΣ ΧΡ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β.