Αγιοφυλλικός – Βυτουμάς 4 – 1

Ο Αγιοφυλλικός κυνήγησε την ουσία και κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης στην Τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γιάννη Κέφου παρατάχθηκε με αρκετές ελλείψεις, παρόλα αυτά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 16ο λεπτό με τον Κέφο.

0 275

Ο Αγιοφυλλικός κυνήγησε την ουσία και κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης στην Τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γιάννη Κέφου παρατάχθηκε με αρκετές ελλείψεις ,παρόλα αυτά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 16ο λεπτό με τον Κέφο, στην συνέχεια η ομάδα του Βυτουμά είχε στο μεγαλύτερο διάστημα την κατοχή της μπάλας, και κατάφερε να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα, όπου έκλεισε και το πρώτο μέρος.

Ο Αγιοφυλλικός ξεκίνησε πιο δυνατά το δεύτερο ημίχρονο, σε μια προσπάθεια να πάρει τα ηνία του σκορ και πάλι. Αυτό το κατάφερε στο52’ με σκόρερ τον Μέμτσα Ζ. Όπως ήταν αναμενόμενο, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν μπροστά με στόχο την ισοφάριση, έτσι ο Αγιοφυλλικός εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα του Βυτουμά και κατάφερε να πετύχει άλλα δυο γκολ με τους Κέφο και Μέμτσα κάνοντας το τελικό 4-1.