Αγιοφυλλικός – ΑΕΤ 2 – 4 για το κύπελλο

Ο Αγιοφυλλικός δείχνοντας χαρακτήρα μεγάλης ομάδας κράτησε… ψηλά τη σημαία της Β1 Ε.Π.Σ.Τ. αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κόντρα σε μια ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας για την 3 φάση του κυπέλου ,έμεινε όμως μόνο στις καλές εντυπώσεις καθώς αποκλείστηκε από την ΑΕΤ με σκορ 2-4.

0 402

Ο Αγιοφυλλικός δείχνοντας χαρακτήρα μεγάλης ομάδας κράτησε… ψηλά τη σημαία της Β1 Ε.Π.Σ.Τ. αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο κόντρα σε μια ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας για την 3 φάση του κυπέλλου ,έμεινε όμως μόνο στις καλές εντυπώσεις καθώς αποκλείστηκε από την ΑΕΤ με σκορ 2-4 Παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες αλλά και το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, με 0-2 η ομάδα του Γιάννη Κέφου άγγιξε την έκπληξη.

Η ΑΕΤ κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ζιώγκου στο 10′ και με των Μπαμπούρη στο 35ʼέκανε το 0-2, ο Αγιοφυλλικός όμως δεν είπε την τελευταία λέξη και στο 41ʼ μείωσαν με ωραίο σουτ του Γκουλιάφα και με αυτό το αποτέλεσμα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Ο Αγιοφυλλικός, όμως, μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο στην επανάληψη και κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα. Στο 62ʼ λεπτό του δεύτερου μέρους ο Γκουλίαφας ισοφάρισε με απευθείας κόρνερ και έφερε το ματς στα ίσια.

Οι γηπεδούχοι απέναντι στο αδιάκοπο τρέξιμο και πρέσινγκ της ΑΕΤ προσπάθησαν να αντιπαραθέσουν τη δύναμη και το πάθος συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πίεσαν την ΑΕΤ δημιουργώντας 2-3 καλές ευκαιρίες χωρίς όμως αποτέλεσμα, δεν είχαν όμως καθαρό μυαλό τα κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης, με αποτέλεσμα μοιραία να υποταχθούν στην αντίπαλο τους. Η ΑΕΤ κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα με φάουλ του Καλαμπάκα στο 81ʼκαι με τη βοήθεια του τερματοφύλακα που δεν κατάλαβε ότι το φάουλ ήταν διπλό και στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα αυτή βρήκε στα δάχτυλα του και κατέληξε στο αριστερό παραθυράκι, και στο 88ʼμε το Μάμαλη έκανε το τελικό 2-4.

ΕΠΑΙΞΑΝ: ΚΑΛΤΣΑΣ Κ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Α., ΨΑΡΗΣ Χ., ΚΕΦΟΣ Σ., ΠΟΡΤΙΚΑΣ Κ. (87ʼΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Β.), ΚΕΦΟΣ Π. (55ʼΜΑΝΩΛΗΣ Δ.), ΓΚΟΥΛΙΑΦΑΣ Δ., ΝΤΙΝΑΣ Σ., ΜΗΣΙΑΡΗΣ Ν., ΜΕΜΤΣΑΣ Ζ., ΚΑΡΑΛΗΣ Γ.