Έριξε εφτάρα ο Αγιοφυλλικός

0 333

Ο Σπύρος Κατσιαμάνης

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σπύρο Κατσιαμάνη ( ο οποίος σημείωσε τα τέσσερα από τα εφτά γκολ του αγώνα ) χωρίς οι άλλοι ποδοσφαιριστές να στερηθούν απόδοσης, ο Αγιοφυλλικός επικράτησε στο γήπεδο της Θεόπετρας παίζοντας με την ομώνυμη ομάδα με σκορ 0-7. Τα άλλα γκολ πέτυχαν οι Κέφος Π.(2) Πορτίκας Κ.(1).

Η ομάδα του Γιάννη Κέφου ήταν καταιγιστική σε και τα δυο ημίχρονα , δημιουργώντας πολλές επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στα καρέ του τερματοφύλακα της Θεόπετρας . Οι “ασπρόμαυροι” προσπάθησαν να αντιδράσουν, δημιουργώντας μια – δύο καλές ευκαιρίες αλλά τους σταμάτησαν οι αμυντικοί του Αγιοφυλλικού. Ωστόσο, δεν είχαν δυνάμεις να πετύχουν κάτι καλύτερο. Μεγάλος πρωταγωνιστής της επιτυχίας του “Αγιοφυλλικού” ήταν ο Σπύρος Κατσιαμάνης.

Ο Γιάννης Κέφος είπε: «Η παρουσία της ομάδας μου για άλλη μια φορά επιβεβαίωσε αυτό που πιστεύω εγώ για τον Αγιοφυλλικό, ότι έχουν την ποιότητα και την δυναμική σαν ομάδα να είναι πρωταγωνιστές . Βασική μας επιλογή είναι ο πρωταθλητισμός. Η ομάδα χρειάζεται λίγο χρόνο ακόμη και πιστεύω ότι το μέλλον θα είναι δικό μας. Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε να βρούμε λάθη, κενά, παραλείψεις και να τα εκμεταλλευτούμε στο έπακρο όπου και το επιτύχαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε ένα καλύτερο ποδόσφαιρο με περισσότερες φάσεις. Άνοιξε το παιχνίδι και δεν ήταν μόνο τα τέσσερα γκολ που μπήκαν αλλά και το ότι οι ομάδα μου έπαιξε καλό ποδόσφαιρο».

Για τον Αγιοφυλλικό έπαιξαν οι: ΤΑΜΠΑΣ, ΨΑΡΗΣ, ΠΟΡΤΙΚΑΣ (22’ΣΚΟΝΔΡΙΑΝΝΗΣ), ΝΙΚΟΛΑΟΥ (12’ΚΕΦΟΣ Π.), ΚΕΦΟΣ Σ., ΜΠΕΛΛΟΣ, ΝΤΙΝΑΣ Δ., ΚΕΦΟΣ Π., ΤΡΕΛΛΗΣ, ΜΗΣΙΑΡΗΣ (18’ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ. ), ΚΑΤΣΙΑΜΑΝΗΣ.