Έριξαν 4αρα τα Μετέωρα

Με νίκη και στο κύπελλο συνέχισε η ομάδα του ΑΣ Μετέωρα η οποία επικράτησε στο γήπεδο της Διάβας του Κεφαλοβρυσιακού με σκορ 4-1 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του ερασιτεχνικού κυπέλλου. Η ομάδα του Βασίλη Γκούμπλια δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος του αγώνα αλλά στην επανάληψη κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα και να σφραγίσει την νίκη -πρόκριση.

0 252

Με νίκη και στο κύπελλο συνέχισε η ομάδα του ΑΣ Μετέωρα η οποία επικράτησε στο γήπεδο της Διάβας του Κεφαλοβρυσιακού με σκορ 4-1 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του ερασιτεχνικού κυπέλλου.

Η ομάδα του Βασίλη Γκούμπλια δυσκολεύτηκε στο πρώτο μέρος του αγώνα αλλά στην επανάληψη κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα και να σφραγίσει την νίκη -πρόκριση.

Στο 20′ το σκορ άνοιξε ο Αυγέρος που πήρε το ριμπάουντ από σου του Γκαρνάρα και πλάσαρε τον Φιλίππου για το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Κεφαλοβρυσιακός πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε ενώ ο Σκυλογιάννης είχε δοκάρι στο 60′. Έτσι ο Γκούμπλιας πέρασε στο παιχνίδι τους Κεραμά και Φασούλα και από εκελίνο το σημείο και μετά… τα πράγματα πήραν την πορεία τους. Στο 63′ ο Γκαρνάρας έκανε το 2-0, στο 67′ ο Κεραμάς το 3-0 και στο 70′ ο Γραβάνης με σέντρα σουτ το 4-0. οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 90′ με τον Γρίβα σε 4-1

Οι συνθέσεις των ομάδων

Μετέωρα: Αγγέλης, Πράπας (71΄Κουβελάς), Μανώλης, Σίμος, Γραβάνης, Γκόβαρης, Χαϊταλής, Αυγέρος (61΄Φασούλας), Λέκκας, Μάτος (61΄Κεραμάς), Γκαρνάρας.

Κεφ/κος: Φιλίππου, Σκέντζας, Γρίβας, Σταθόπουλος, Ζυγουράκης Α. (56΄Σκυλογιάννης), Οικονόμου, Ζυγουράκης Γ., Σκέντζας, Σαρακατσιάνος, Παπασίμος, Νταϊλιάνης (75΄ Αναστασίου).